Bezpieczny import z Chin!

Kategoria - filmy

krótkie filmy z Kraju Środka

Nowy element mojej strony. Dlaczego nie skorzystać z kamery? Zdjęcia nie zawsze oddają sens całej sytuacji, wydarzenia, animacja i ruch też są istotne. Zdecydowałem się pokazać Wam kilka fimów mojego autorstwa. Mam nadzieję, że też przybliżą Wam Kraj Środka.

Pocztówka dźwiękowa - Shenzhen

Materiał przygotowany wspólnie z Radiem Kraków (wymaga Quick Time Player). Krótka prezentacja miasta, zdjęcia Shenzhen, ciekawostki, całość z narracją i podkładem dźwiękowym. ODTWARZAJ W PRZEGLĄDARCE
lub POBIERZ - ZAPISZ JAKO...

© Bartłomiej Magierowski

Podróż szybkim pociągiem

Sieć szybkich pociągów w Chinach jest naprawdę zachwycająca. Często taka podróż jest lepsza niż przelot, bo w przypadku lotów dochodzi czas odprawy, kontroli, a spóźnienia 2-3 godzinne to już standard. Pociągi są punktualne i poruszają się z prędkością 300-350 km/h. W ciągu zaledwie 4 godzin można przejechać z prowincji Guangdong do prowincji Hunan, na przykład z Shenzhen do Changshy. Ta sama podróż zwykłym pociągiem trwała 12-14 godzin!

© Bartłomiej Magierowski

Droga do szkoły

Film z 2012 roku, miejscowość YueYang, prowincja Hunan. Jak widać droga do szkoły może być trudna. W Chinach jak zwykle przejście dla pieszych nic nie znaczy, dzieci balansują między samochodami. Na koniec wygrywają 'drogową wojnę' z autami, bo po prostu wychodzą na jezdnię większą grupą. Czy chcielibyście, aby wasze dziecko tak przechodziło ulicę do szkoły? Zobaczcie sami... (film przyśpieszony x2)

© Bartłomiej Magierowski

Zabawne TaiJi (TaiCzi)

Film z 2004 roku, park w Shenzhen. Moja obecność zakłóciła trochę ćwiczenia TaiJi, ale jak widać odrobina rozrywki i śmiechy też nie zaszkodziły w zachowaniu formy. Dziewczyna zdecydowała się zaprezentować bardziej efektowne i szybsze TaiJi, przeszła od razu do Kung-Fu.

© Bartłomiej Magierowski

Bębenshow

Tak relaksują się ludzie na moim osiedlu - lubią sobie porządnie pobębnić. Ale tak na poważnie to całkiem ciekawe i głośne przedstawienie. Na razie przygotowania, główny show odbędzie się pewnie w czasie Święta Księżycowego (koniec września) lub Dnia Niepodległości (1 października).

© Bartłomiej Magierowski

Just go ahead!

Wariackie przejście dla pieszych, światła nikogo nie interesują. Zielone dla pieszych jest równoznaczne z zielonym dla samochodów jadących poprzecznie z lewej i z prawej strony. Film przyspieszony pięciokrotnie.

© Bartłomiej Magierowski

Stacja metra

Setki ludzi oczekujących na metro. Nic specjalnego... ale zwróć uwagę na to, że oni wsiadają i wysiadają w tym samym czasie. Nikt nikogo nie przepuszcza, nie ważne, czy kobieta w ciąży, czy ktoś starszy, czy schorowany, każdy musi walczyć o wejście do i wyjście z pociągu.

© Bartłomiej Magierowski


 

 

© copyright Bartłomiej Magierowski - wszystkie prawa autorskie zastrzeżone